• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інклюзивна освіта – перспектива нова. Хоч різні можливості – рівні права!

/Files/images/nklyuzivna_osvta/Рисунок8.jpg

Інклюзивна освіта - перспектива нова.
Хоч різні можливості - рівні права!
Кожна дитина - це цілий світ,
Освіта, повага і рівність для всіх!

У нашому суспільстві є різні категорії дітей, частина з яких має проблеми, пов’язані з розвитком та здоров’ям. І, на жаль, сьогодні кількість таких дітей зростає. Кожна дитина має право на освіту, а отже, кожна дитина повинна мати можливість це право реалізувати. І реалізувати це право вони мають на рівні з іншими дітьми в усіх державних навчальних закладах незалежно від статі, національності та не зважаючи на соціальний та майновий стан, стан здоров’я, місця проживання.
В Україні діти з особливими потребами здобувають освіту в спеціальних навчальних закладах. Проте, визнано, що діти, які здобувають освіту разом з однолітками у навчальних закладах загального типу, краще адаптуються до навколишнього середовища, оволодівають соціальними навичками, почуваються більш самостійними, потрібними у суспільстві.
Інклюзивна освіта саме й передбачає особистісно орієнтовані підходи, методи навчання індивідуально для кожної дитини, з урахуванням її особливостей, здібностей, психофізичних порушень.
/Files/images/nklyuzivna_osvta/107996_107696.jpg

В дошкільному навчальному закладі (яселах-садку) комбінованого типу №32 "Перлинка" Білоцерківської міської ради Київської області функціонує 3 інклюзивні групи:

- Інклюзивна група "Синички" молодшого дошкільного віку (4-й рік життя)

- Інклюзивна група "Сонечко" середнього дошкільного віку (5-й рік життя)

- Інклюзивна група "Дзвіночок" старшого дошкільного віку (6-й рік життя)

Кiлькiсть переглядiв: 103

Коментарi