• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Фізкультурно-оздоровча робота

Інструктор з фізкультури - Камуз Владлена Іванівна

/Files/images/IMG_9873.JPG

Освіта - неповна вища педагогічна, тарифікаційна категорія - 7-й тарифний розряд. Педагогічний стаж роботи 27 років. Стаж роботи на посаді інструктора з фізкультури - 1 рік.

Організація фізкультурно-оздоровчих заходів та занять з фізкультури в дошкільному навчальному закладі

/Files/images/sport010.jpg

З метою повноцінного фізичного розвитку дітей дошкільний навчальний заклад забезпечує проведення фізкультурно-оздоровчої роботи, організацію рухової активності у повсякденному житті та проведення занять з фізичної культури.

До фізкультурно-оздоровчої роботи відносяться такі форми: ранкова гімнастика, гімнастика після денного сну, фізкультурні хвилинки, паузи, загартувальні процедури.

Рухову активність у повсякденному житті забезпечують рухливі ігри, фізичні вправи на прогулянках, походи за межі дошкільного закладу (дитячий туризм), фізкультурні свята і розваги, самостійна рухова діяльність, дні та тижні здоров’я, індивідуальна робота з фізичного виховання.

Заняття з фізичної культури розглядаються як цілеспрямована та унормована форма організованої навчально-пізнавальної діяльності, що має на меті оптимізацію рухового режиму, формування та закріплення рухових умінь і навичок, розвиток фізичних якостей, надання дітям спеціальних знань з фізичної культури.

Розглянемо детальніше форми роботи з фізичного виховання.

Ранкова гімнастика – обов’язково проводиться в ранкові години у кожній віковій групі. Вона сприяє поглибленню дихання, посиленню кровообігу, обміну речовин, розвитку різних груп м’язів, правильній поставі, розгальмовуванню нервової системи після сну, викликає позитивні емоції.

Головна вимога до гімнастики у літній період – проведення її на свіжому повітрі, а взимку – у добре провітреному приміщенні.

Тривалість ранкової гімнастики: для дітей раннього віку – 4-5 хв., молодшого дошкільного віку – від 6 до 9 хв., старшого – 8-12 хв. Комплекси ранкової гімнастики розучуються на заняттях з фізичної культури, діють 2 тижні з ускладненням на другому.

Гімнастика після денного сну проводиться після поступового підйому дітей у спальній кімнаті, групових кімнатах або залі. Комплекс такої гімнастики включає загальнорозвивальні вправи на різні групи м’язів із зміною вихідних положень та спеціальні вправи для формування стопи і постави. Тривалість від 6 до 9 хвилин залежно від віку дітей.

Фізкультурні паузи (динамічні перерви) проводяться у перерві між малорухливими видами діяльності та організованими заняттями з метою зняття втомлюваності дітей через використання нескладних рухливих вправ. Їх тривалість – 5-10 хв.

Фізкультурні хвилинки – проводяться під час організованих занять у вигляді короткотривалих комплексів фізичних вправ, що дає можливість зменшити втомлюваність дітей і відновити їхню працездатність для подальшої успішної роботи. До комплексів фізкультурних хвилинок входять 3-4 вправи, кожна з яких повторюється 4-6 разів. Їх тривалість 1-2 хвилин.

Загартувальні процедури – система заходів, спрямованих на підвищення опірності організму дітей, розвитку у них здатності швидко й без шкоди для здоров’я пристосовуватися до змінних умов навколишнього середовища.

У дошкільних навчальних закладах застосовуються два види загартувальних заходів: повсякденні та спеціальні. До повсякденних належать: відповідний температурний режим, використання прохолодної води для миття рук, обличчя, полоскання рота, горла.

Спеціальні загартувальні процедури – повітряні й сонячні ванни, різноманітні водні процедури (наприклад: сухе та вологе обтирання тіла махровою рукавичкою, обливання ніг, тіла), сон при відкритих фрамугах тощо. При використанні водних процедур температура води поступово знижується відповідно до встановлених норм.

Проводяться й інші загартувальні (ходьба босоніж по росяній траві, глині, камінцях, вологому піску тощо) та спеціальні лікувально-профілактичні процедури (фітотерапія, ароматерапія, лікувальна фізкультура, масаж, фізіотерапевтичні процедури тощо), які включаються до системи оздоровлення за призначенням лікаря та згодою батьків з урахуванням індивідуальних показників стану здоров’я і самопочуття дітей.

Організація рухової активності дітей у повсякденному житті

Педагоги дошкільного навчального закладу мають спонукати дітей до рухової діяльності, регулювати їхню активність, схвалювати намагання виявляти самостійність, вольові зусилля. При цьому важливо враховувати руховий досвід кожної дитини, притаманний їй темп, рівень рухливості, природні можливості та здібності.

У межах активного рухового режиму щоденний обсяг рухової активності становить до 3-х годин для дітей раннього віку, 3-4 години для молодшого дошкільного віку, 4-5 годин – для старших дошкільників.

Важлива складова життєдіяльності дітей – прогулянки. Зміст роботи у ході прогулянок залежить від погоди, освітніх завдань, загальної атмосфери у групі, настрою та інтересів дітей тощо.

На прогулянках тривалість фізичних вправ та рухливих ігор для дітей раннього віку становить 20-35 хв., молодшого – 35-45 хв., старшого – 45-60 хв. Рухову активність дітей варто знижувати наприкінці прогулянки (за 10-15 хв.) до її закінчення, щоб забезпечити спокійний перехід до іншого режимного моменту.

Враховуючи провідну роль ігрової діяльності в особистісному зростанні дітей, значне місце під час організації рухового режиму відводиться рухливим іграм. При їх доборі враховуються такі чинники: вік дітей, пора року, погодні та природні умови, місце ігор протягом дня, наявність необхідного фізкультурного обладнання та інвентарю.

Рухливі ігри включаються до різних форм роботи з дітьми (занять, свят, розваг, походів тощо) після їх попереднього розучування.

Їх проводять в усіх вікових групах щодня: під час ранкового прийому (одна-дві гри малої і середньої рухливості), на прогулянках (дві-три гри малої, середньої та високої рухливості), ввечері пропонуються одна-дві гри середньої та малої рухливості. Усього протягом дня проводиться п’ять-шість рухливих ігор, а влітку – шість-сім.

Протягом дня слід проводити рухливі ігри різних видів: сюжетні й безсюжетні, ігри змагального типу, з елементами спортивних ігор (баскетбол, футбол, городки, бадмінтон, настільний теніс, хокей з м’ячем і шайбою) та спортивних вправ (їзда на велосипеді, катання на санчатах, ковзанах, ходьба на лижах), забав (серсо, кільцекид, кеглі). Навчання елементів більшості спортивних ігор і вправ спортивного характеру здійснюється на заняттях з фізичної культури, а закріплення – на прогулянках.

Фізичні вправи на прогулянках – один з основних засобів фізичного розвитку дітей. Завдяки їм формуються навички життєво важливих рухів (ходьби, бігу, стрибків, метання, лазіння тощо), розвиваються фізичні якості (сила, спритність, швидкість, витривалість, координація рухів, гнучкість).

Фізичні вправи також широко використовуються в різноманітних організаційних формах (ранкова гімнастика, заняття з фізичної культури, рухливі ігри тощо).

Походи за межі дошкільного закладу (дитячий туризм) проводяться з дітьми, починаючи з молодшого дошкільного віку. Вихователь має ретельно готуватися до їх проведення: продумати маршрут руху і спосіб пересування, визначати та вивчати місця зупинок і відпочинку, враховувати при цьому всі природні умови для проведення вправ з удосконалення рухових навичок (наявність струмочків, гірок, повалених дерев тощо). До місця призначення діти можуть йти вільно, групуючись за бажанням; шикування парами використовується при переходах вулиць, шосе. Вони проводяться, починаючи з другої молодшої групи, і їхня тривалість в один бік становить:
у другій молодшій групі – 15-20 хв.;
у середній групі – 20- 25 хв.;
у старшій групі – 25-30 хв.

Під час походів використовують вправи з основних рухів, рухливі ігри з використанням дрібних фізкультурних знарядь та природних умов, а також передбачаються проведення спостережень у природі та навколишньому оточенні, елементарні бесіди, короткі розповіді краєзнавчого, екологічного спрямування, дидактичні ігри тощо. Не можна підміняти походи за межі дошкільного закладу цільовими прогулянками та екскурсіями – вони посідають самостійне місце в освітньому процесі як форми ознайомлення дітей з природним, предметним і соціальним довкіллям. Основна мета дитячого туризму в умовах дошкільного закладу – оздоровлення малят, запобігання гіподинамії, оптимізація рухового режиму, вдосконалення рухових навичок.

Фізкультурні свята проводяться двічі – тричі на рік, починаючи з молодшого дошкільного віку. Оптимальна тривалість заходу для дітей цього віку – 40-50 хвилин, для старшого віку – 50-60 хвилин. Фізкультурні свята організовуються у першій чи другій половині дня, в музичній чи фізкультурній залі, на майданчику, у басейні тощо. Якщо свято проводиться у приміщенні, необхідно подбати про організацію повноцінної прогулянки у цей день.

Активна рухова діяльність усіх дітей, забезпечення участі кожного з них, створення піднесеного настрою під час фізкультурного свята – найважливіша мета заходу. Важливо не перетворювати його на розважальне видовище для дорослих, а також не відлучати від участі у святі дітей, які пропустили підготовку до нього з певних причин, малоактивних і невпевнених.

Під час підготовки до фізкультурного свята необхідно розробити сценарій, розподілити обов’язки щодо оформлення місця проведення, підготувати музичний супровід, атрибутику, костюми, призи і нагороди тощо. При розробці сценарію особлива увага приділяється сюрпризним моментам, показовим номерам, церемонії урочистого відкриття і закриття свята, підбиттю підсумків, врученню призів і подарунків.

Підготовка дітей до свята розпочинається заздалегідь і здійснюється впродовж усього освітнього процесу (на музичних, фізкультурних заняттях, під час ранкової гімнастики, ігор, самостійної рухової діяльності, індивідуальної роботи тощо). Неприпустимими є багаторазові масові репетиції повного ходу свята.

Фізкультурні розваги проводяться, починаючи з раннього віку (3-й рік життя) один-два рази на місяць, переважно у другій половині дня. Тривалість фізкультурних розваг для дітей раннього віку – 15-20 хв., молодшого – 20-35 хв., старшого віку – 35-40 хв. Місцями їх проведення можуть бути фізкультурна чи музична зала, групова кімната, фізкультурний чи ігровий майданчик, лісова або паркова галявина, берег водоймища тощо. Обов’язковим є участь кожної дитини у розвазі. Щоб забезпечити оптимальні фізичні, психічні, емоційні навантаження, плануючи розваги передбачається раціональне чергування ігор з різними ступенями навантаження, колективних, масових – з іграми підгрупами чи індивідуальними (конкурси, атракціони), складніших за правилами, руховими завданнями ігор – з простішими, розважального характеру. У фізкультурних розвагах для дітей старшого дошкільного віку можуть переважати естафети, конкурси, атракціони, а також використовуватись ігри та вправи спортивного характеру.

Дні здоров’я організовуються один раз на місяць, починаючи з 3-го року життя. Цей день насичується різноманітними формами: загартувальні та лікувально-профілактичні процедури, дитячий туризм, фізкультурне свято або розвага, самостійна рухова діяльність, рухливі ігри на прогулянках, фізкультурні заняття тощо. Більшість з них бажано проводити на свіжому повітрі.

У день здоров’я вся освітня робота пов’язується з темою здоров’я та здорового способу життя (бесіди, читання художньої літератури, ігрова, пізнавальна, трудова, самостійна художня діяльність тощо). Програма дня здоров’я передбачає як загальні для всього дошкільного закладу заходи, так і розраховані на кожну вікову групу.

Самостійна рухова діяльність як форма активізації рухового режиму проводиться з дітьми щодня під час ранкового прийому, денної та вечірньої прогулянок тощо. Вона може розгортатися як у приміщенні, так й на майданчику. Організовуючи самостійну рухову діяльність, слід враховувати індивідуальні особливості здоров’я і фізичний розвиток, функціональні можливості організму конкретної дитини.

Неодмінні умови: систематична попередня робота з дітьми з метою формування у них необхідного рухового досвіду, врахування рівня фізичної підготовки, обізнаності про техніку виконання рухів, правил рухливих ігор та способів взаємодії між учасниками, призначення і використання фізкультурного й спортивного інвентарю, обладнання тощо; створення предметного оточення, яке б спонукало дітей до рухової діяльності, конкретизувало її зміст, забезпечувало динамічну зміну самостійних занять вправами та іграми залежно від інтересу, бажань, задумів вихованців. Доцільно періодично змінювати пропонований набір обладнання та інвентарю, вносити нові компоненти до предметного оточення, забезпечити дітям можливість вільного доступу до обраних предметів та використання їх у самостійній руховій діяльності, не заважаючи іншим дітям.

Під час самостійної рухової діяльності дошкільнят педагоги мають передбачити застосування прийомів, які б сприяли її розгортанню, надавали їй організаційної стрункості й змістовності (наприклад: допомогти дітям з’ясувати задум діяльності, вибрати вправи чи ігри, потрібний інвентар, підготувати місце для самостійних рухів тощо). Щоб забезпечити оптимальні фізичні навантаження, важливо чергувати самостійні рухові дії дітей за видом чи способом руху, ступенем навантажень та активні рухи з короткочасним відпочинком, мотивуючи вчасну зміну динамічних занять і статичних положень.

Індивідуальна робота з фізичного виховання проводиться у вільний час, відведений для самостійної діяльності дітей, індивідуально або з підгрупами по двоє-четверо дітей. Мета – ознайомлення, поглиблене розучування і закріплення навичок їх виконання, усунення відставань у розвитку фізичних якостей. Враховуючи стан здоров’я, фізичний розвиток, підготовленість та інтереси дітей, педагог визначає мету індивідуальної роботи, добірку потрібного обладнання, інвентарю.

Заняття розглядаються як цілеспрямована та унормована форма організованої діяльності з фізичної культури та формування основ здорового способу життя. Вони дають змогу систематично, послідовно формувати, закріплювати й удосконалювати рухові вміння та навички, розвивати фізичні якості, давати дітям спеціальні знання та прищеплювати потребу в повсякденних заняттях фізичною культурою, оптимізувати рухову діяльність.

Організоване навчання у формі фізкультурних занять проводиться, починаючи з третього року життя.

Тривалість фізкультурних занять:
для дітей 3-го року життя – 15-20 хв.;
для дітей 4-го року життя – 20-25 хв.;
для дітей 5-го року життя – 25-30 хв.;
для дітей 6-го року життя – 30-35 хв.

Тривалість частин заняття (вступної, підготовчої, основної і заключної) та обсяг матеріалу не постійні, вони змінюються залежно від освітніх завдань, умов проведення заняття.

Обов’язкові умови проведення занять з фізичної культури: вологе прибирання зали, провітрювання приміщення, підготовка фізкультурного обладнання та інвентарю. Обладнання та інвентар мають бути безпечними у використанні, естетично привабливими та відповідати віку вихованцям за розмірами, вагою тощо. Одяг та взуття дітей добираються з урахуванням місця проведення занять і пори року.

За освітніми завданнями, співвідношенням нового і знайомого програмового матеріалу фізкультурні заняття поділяють на:
мішані (подається новий руховий матеріал та закріплюються раніше набуті уміння і навички; співвідношення знайомого та нового матеріалу на таких заняттях складає 3:1 або 4:1);
заняття на закріплення й удосконалення рухових вмінь і навичок, або тренувальні (будується на більш або менш знайомих вправах);
контрольні (проводяться за потребою в кінці місяця або кварталу, півріччя з метою перевірки рівня сформованості рухових умінь і навичок, спеціальних знань, розвитку фізичних якостей тощо).

За змістом рухових завдань і методикою проведення розрізняють:
комплексні, або інтегровані, мішані (включають стройові, загальнорозвивальні вправи, основні рухи, рухливі ігри та інші види фізичних вправ; проводяться з використанням комплексу наочних, словесних, практичних методів і прийомів навчання залежно від віку дітей);
сюжетні (будуються, як правило, за типовою структурою, але у формі «рухової розповіді», де всі рухові завдання пов’язані спільним сюжетом і виконуються в цікавих ігрових ситуаціях, на імітаціях тощо);
ігрові (усі освітні завдання розв’язуються лише за допомогою ігор (3-5): спочатку проводяться 1-2 гри малої і середньої рухливості, потім – 1-2 гри великої рухливості, на закінчення – малорухлива гра; ігри добираються так, щоб за руховим змістом вони відповідали змісту всіх структурних частин типового заняття; проводяться на закріплення набутих рухових навичок або з контрольною метою);
домінантні (акцентовані на реалізацію певних освітніх завдань, застосуванні певних засобів фізичного розвитку тощо, наприклад: заняття на розвиток швидкісно-силових якостей, або на оволодіння елементами спортивної гри чи вправи, або заняття з переважним використанням певного виду фізкультурного обладнання, інвентарю тощо).

Заняття з фізкультури проводяться щоденно:
двічі на тиждень вони проводяться у відведений для цього час у фізкультурній залі або на майданчику (за сприятливої погоди у період з квітня до жовтня);
в інші дні тижня проводяться два заняття фізичними вправами на свіжому повітрі під час денних прогулянок (у всі пори року за сприятливих погодних умов) та один раз на тиждень проводиться похід за межі дошкільного закладу, якщо є відповідні природні умови для організації елементарного дитячого туризму.

Заняття на свіжому повітрі проводить вихователь групи або інструктор з фізичної культури з допомогою вихователя. До їх проведення, як і до занять у залі, можуть залучатися музичний керівник, помічник вихователя.

Усі заняття на свіжому повітрі мають таку саму тривалість, що й заняття у залі. Проте якщо вони проводяться у холодну погоду або з ухилом на оволодіння елементами спортивних ігор чи вправ їхня тривалість може дещо збільшуватись (до 5 хвилин). Оскільки ці заняття проводяться під час проведення прогулянок, то важливо правильно обрати період їх проведення: у холодну погоду їх доцільно організовувати під кінець перебування дітей на повітрі, щоб запобігти переохолодженню організму після отриманих фізичних навантажень; у теплу пору такі заняття варто розпочати через 10-15 (до 20) хвилин після виходу на майданчик, щоб діти встигли адаптуватись до погодних умов, і щоб фізіологічні показники – частота пульсу й дихання – досягли належного для активної рухової діяльності рівня.

Спортивне свято для дітей старшого дошкільного віку "Туристична подорож по рідному краю"

30 листопада 2017 року в дошкільному закладі було проведено спортивне свято з дітьми старшого дошкільного віку "Туристична подорож по рідному краю".

В цікаву, повну пригод і перешкод подорож, відправились команди старших груп "Соловейки" і "Сопілочка". По дорозі діти змагалися один з одним в естафетах - "Таємнича печера", Долина горбочків", "Разведемо вогнище", "Смачний суп", "Веселі жабенята".

Глядачі також приймали активну участь у святі: збирали на швидкість гриби, потрапили на квіткову галявину й складали з частин квіти, уявляли себе маленькими деревцями (психогімнастика "Деревце").

Свято дало змогу дітям відчути море різних емоцій. В нелегких змаганнях перемогли обидві команди, чому були дуже раді.

Судді вручили командам почесні грамоти, медалі і солодкі призи. На завершення свята завзято танцювали всі діти.

Команда "Чемпіони"

/Files/images/Свято 1.JPG

Команда "Спритні"

/Files/images/IMG_7217.JPG

Туристична розминка

/Files/images/IMG_7095.JPG

Ми в гостях у лісника

/Files/images/IMG_7156.JPG

Естафета "Таємнича печера"

/Files/images/Свято.JPG

Естафета "Веселі жабенятка"

/Files/images/Свято 2.JPG

Нагородження переможців

/Files/images/Свято 3.JPG

Спортивне свято для дітей середнього дошкільного віку "Подорож на Північ"

Ведучий: Сьогодні ми вирушаємо у подорож на далеку Північ, туди де живе володарка снігу та морозів. Тільки там, на Півночі, можна зустрітися з оленями, білими ведмедями та пінгвінами і я думаю, ми обов'язково з ними зустрінемося.

1)Пропоную стати всім на «лижі» і почати свою подорож.(ходьба з гімнастичними палицями)

/Files/images/IMG_7679.JPG

2) А тепер давайте сядемо на санчата.

/Files/images/IMG_7698.JPG

Ведучий: Діти подивіться які снігові замети , а давайте ми скотимось з них. (перекочування через мати).

/Files/images/IMG_7691.JPG

Діти: Ми мандруємо, ідемо,

Холодну Північ пізнаємо.

Всіх, кого ми зустрічаємо -

Щиро радісно вітаємо.


Виходить Ведмідь


Ведмідь: Довго я цей час чекав -

Ось нарешті він настав.

Ну тепер я розгуляюсь,

І потішусь і побавлюсь.

В Королеви Снігової

Я навчився чаклувати

І тепер в моржів північних

Зможу вас зачарувати.

Ене – бене – крабе –рить

Всі пінгвінами станьте вмить.

/Files/images/IMG_7544.JPG

Рухлива гра «Ведмідь і пінгвіни» (кролики в клітці)

Ведучий: Скільки галасу та сміху

Нашим пінгвінам це на втіху.

Дуже любим забавлятись

І з ведмедиком погратись.

А давайте пограємо з ведмедиком у гру «Де захована риба»

/Files/images/IMG_7557.JPG

Рухлива гра «Де захована риба»

Ведмідь: Ох, і гарно погуляв

Кістки, м'язи розім

Справ у мене ще багато,

Треба йти мені малята.

Про здоров'я буду дбати,

Кригу в чистоті тримати

Ведучий: Ні ведмедику, не йди. Ти дорогу покажи «На північ»

Ведмідь: Добре з вами я залишусь і покажу дорогу на північ але що мені за це буде.

Ведучий: Ми тобі покажемо багато цікавих ігор.

Ведмідь: Ну добре, але на Півночі чудовій нашій живе зимова Фея. Не любить ігри, гомін, сміх холодна королева.

Всіх зачаровує вона,

Тож, жартувати недоречно,

І стережіться ви її, бо зустріч з нею небезпечна.

Звучить музика. Заходить Снігова Королева.

Снігова Королева: Так, ви тут зібрались

В ігри пограти!

Терпіти не можу

Ні сміху, ні жартів!

Я хугою – снігом усе запорошу,

Зимовими загадками всіх заморожу.

1. Скрізь біленько, гарно, чисто!

Навіть дуже урочисто.

Але квіточок — нема...

Значить це прийшла — ЗИМА.

2. Всі стоять дерева голі,

А вона в зеленій льолі.

І красива, мов картинка,

Й називається — ЯЛИНКА.

3. Дні короткі, довгі ночі,

Сонце сходить неохоче.

Та міняється усе,

Щось новеньке день несе.

А як дням скінчився лік,

то приходить НОВИЙ РІК

4. Нерухома стала річка,

Де поділася водичка?

Скрізь збудовані мости,

По водичці можна йти,

Через річку, та не вбрід,

Бо з води зробився — ЛІД

Снігова Королева: Ще не скінчилися завдання -

Випробувань ще час.

Не радійте ви завчасно,

Не пущу додому вас.

Ведучий: Ми сміливі, спритні, дружні.

Чар твоїх не боїмось -

Всі твої складні завдання

Подолати беремось.

Снігова королева:А в естафети грати вмієте?

/Files/images/IMG_7710.JPG

Гра-естафета "Пройди по крижинках"

/Files/images/IMG_7707.JPG

Гра-естафета "Принеси подарунки Сніговичку"

/Files/images/IMG_7701.JPG

Гра-естафета "Хто перший на лижах"

Снігова Королева: Ой, недобре щось мені -

Сміх мене дратує.

У фігури крижані

Всіх вас зачарую!

Ене – бене – крабе –книш,

Стань фігурою скоріш.

/Files/images/IMG_7611.JPG

Рухлива гра "Зроби фігуру"

Снігова Королева: А зараз сніжинку запрошу

І снігом вас заморожу.

Ведучий: Снігова Королева! Не лякай більше нас, а краще виконай наше бажання. Зроби нас хоч на хвилинку своїми подружками–сніжинками.

Снігова Королева: Що ж, за те, що ви такі сміливі, дружні, я вам допоможу. вслухайтеся в чарівні звуки музики.

Ведучий: Психогімнастика «Я – сніжинка»

Подув вітерець. Діти –сніжинки кружляють під жваву музику.

Та ось вітерець затихає, музика уповільнюється, сніжинки ледве рухаються і нарешті лягають на землю ( діти присідають, опускають руки, схиляють голову, ніби заснули). Все тихо.

Снігова Королева: Ви спритні, кмітливі, дружні діти, гарно змагалися і грали в ігри. За це я вирішила вас нагородити грамотами і солодкими подарунками.

Ведучий: Ось і закінчилася наша казка. Давайте попрощаємося з Сніговою Королевою і вирушимо до дитячого садка.

/Files/images/IMG_7633.JPG

/Files/images/IMG_7640.JPG

/Files/images/IMG_7641.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 220

Коментарi